C1206X202M3HACAUTO
Mfr.Part #
C1206X202M3HACAUTO
Description
CAP CER 1206 2NF 25V ULTRA STABL
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Factory Lead Time :
36 Weeks
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Voltage - Rated DC :
25V
Ratings :
AEC-Q200
Capacitance :
2000pF
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Dielectric Material :
Ceramic
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Lead Free :
Lead Free
Temperature Coefficient :
X8R
Tolerance :
±20%
KEMET C1206X202M3HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 2000pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)