C1206X200G8HAC7800
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C1206X200G8HAC7800
Manufacturer
KEMET
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1206 20PF 10V ULTRA STAB
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
X8R
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
20pF
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
10V
Dielectric Material :
Ceramic
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Factory Lead Time :
36 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
KEMET C1206X200G8HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 20pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)