C1206X182M5HACAUTO
Mfr.Part #
C1206X182M5HACAUTO
Description
CAP CER 1206 1.8NF 50V ULTRA STA
Temperature Coefficient :
X8R
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Voltage - Rated DC :
50V
Ratings :
AEC-Q200
Dielectric Material :
Ceramic
Operating Temperature :
-55°C~150°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Factory Lead Time :
36 Weeks
Capacitance :
1800pF
Tolerance :
±20%
KEMET C1206X182M5HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 1800pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)