C1206X182M1HACAUTO
Mfr.Part #
C1206X182M1HACAUTO
Description
CAP CER 1206 1.8NF 100V ULTRA ST
Temperature Coefficient :
X8R
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Capacitance :
1800pF
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Lead Free :
Lead Free
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Dielectric Material :
Ceramic
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Thickness (Max) :
0.047 1.20mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Voltage - Rated DC :
100V
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
36 Weeks
KEMET C1206X182M1HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 1800pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)