C1206X181M5HACAUTO
Mfr.Part #
C1206X181M5HACAUTO
Description
CAP CER 1206 180PF 50V ULTRA STA
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
1206 (3216 Metric)
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
X8R
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Dielectric Material :
Ceramic
Tolerance :
±20%
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Ratings :
AEC-Q200
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Capacitance :
180pF
Factory Lead Time :
36 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
KEMET C1206X181M5HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 180pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)