C1206X155M3REC7210
Mfr.Part #
C1206X155M3REC7210
Description
CAP CER 1206 1.5UF 25V X7R 20%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Series :
ESD SMD Comm X7R
Thickness (Max) :
0.073 1.85mm
Temperature Coefficient :
X7R
Feature :
Soft Termination
Capacitance :
1.5μF
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
KEMET C1206X155M3REC7210
ESD SMD Comm X7R 1.5μF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)