C1206X154K4JAC7800
Mfr.Part #
C1206X154K4JAC7800
Description
CAP CER 0.15UF 16V U2J 1206
Temperature Coefficient :
U2J
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Tolerance :
±10%
Applications :
Boardflex Sensitive
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
0.15μF
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Series :
SMD Comm U2J Flex
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated :
16V
Factory Lead Time :
52 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness :
889μm
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
KEMET C1206X154K4JAC7800
SMD Comm U2J Flex 0.15μF 16V Ceramic Capacitor ±10% U2J 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
C1206X154K4JAC7800 Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is U2J.
C1206X154K4JAC7800 Features
a size/dimension of 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm