C1206X153M1REC7210
Mfr.Part #
C1206X153M1REC7210
Description
CAP CER 1206 15NF 100V X7R 20%
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Series :
ESD SMD Comm X7R
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Capacitance :
0.015µF
Temperature Coefficient :
X7R
Feature :
Soft Termination
KEMET C1206X153M1REC7210
ESD SMD Comm X7R 0.015μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)