C1206X153K5GECAUTO7210
Mfr.Part #
C1206X153K5GECAUTO7210
Description
CAP CER 1206 15NF 50V C0G 10%
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Feature :
Low ESL, Soft Termination
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Series :
ESD SMD Auto C0G
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.015µF
Factory Lead Time :
11 Weeks
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.053 1.35mm
KEMET C1206X153K5GECAUTO7210
ESD SMD Auto C0G 0.015μF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
C1206X153K5GECAUTO7210 Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
C1206X153K5GECAUTO7210 Features
a size/dimension of 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm