C1206X153K4REC7800
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C1206X153K4REC7800
Manufacturer
KEMET
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1206 15NF 16V X7R 10%
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Voltage - Rated :
16V
Tolerance :
±10%
Feature :
Soft Termination
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Series :
ESD SMD Comm X7R
Capacitance :
0.015µF
Factory Lead Time :
11 Weeks
KEMET C1206X153K4REC7800
ESD SMD Comm X7R 0.015μF 16V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)