C1206X153JARECAUTO7210
Mfr.Part #
C1206X153JARECAUTO7210
Description
CAP CER 1206 15NF 250V X7R 5%
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Voltage - Rated :
250V
Series :
ESD SMD Auto X7R
Capacitance :
0.015µF
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Temperature Coefficient :
X7R
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Feature :
Soft Termination
ROHS3 Compliant
KEMET C1206X153JARECAUTO7210
ESD SMD Auto X7R 0.015μF 250V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)