C1206X153J5REC
Mfr.Part #
C1206X153J5REC
Description
CAP CER 1206 15NF 50V X7R 5%
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Capacitance :
0.015µF
Feature :
Soft Termination
Series :
ESD SMD Comm X7R
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Datasheets
C1206X153J5REC
KEMET C1206X153J5REC
ESD SMD Comm X7R 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm X7R ±5% 0.015muF