C1206X153G5GECAUTO7210
Mfr.Part #
C1206X153G5GECAUTO7210
Description
CAP CER 1206 15NF 50V C0G 2%
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.053 1.35mm
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Voltage - Rated :
50V
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
0.015µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Factory Lead Time :
11 Weeks
Series :
ESD SMD Auto C0G
Feature :
Low ESL, Soft Termination
1 (Unlimited)
KEMET C1206X153G5GECAUTO7210
ESD SMD Auto C0G 0.015μF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
C1206X153G5GECAUTO7210 Overview
A program's size/dimension is 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
C1206X153G5GECAUTO7210 Features
a size/dimension of 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm