C1206X153F2GEC7210
Mfr.Part #
C1206X153F2GEC7210
Description
CAP CER 1206 15NF 200V C0G 1%
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Capacitance :
0.015µF
Factory Lead Time :
11 Weeks
Tolerance :
±1%
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
ESD SMD Comm C0G
Feature :
Low ESL, Soft Termination
Thickness (Max) :
0.053 1.35mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
200V
KEMET C1206X153F2GEC7210
ESD SMD Comm C0G 0.015μF 200V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
C1206X153F2GEC7210 Overview
Ceramic capacitor is 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
C1206X153F2GEC7210 Features
a size/dimension of 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm