C1206X153F1GECAUTO7210
Mfr.Part #
C1206X153F1GECAUTO7210
Description
CAP CER 1206 15NF 100V C0G 1%
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Tolerance :
±1%
Ratings :
AEC-Q200
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
0.015µF
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.053 1.35mm
Feature :
Low ESL, Soft Termination
Series :
ESD SMD Auto C0G
KEMET C1206X153F1GECAUTO7210
ESD SMD Auto C0G 0.015μF 100V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
C1206X153F1GECAUTO7210 Overview
A program's size/dimension is 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
C1206X153F1GECAUTO7210 Features
a size/dimension of 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm