C1206X152K3REC7210
Mfr.Part #
C1206X152K3REC7210
Description
CAP CER 1206 1.5NF 25V X7R 10%
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Series :
ESD SMD Comm X7R
Feature :
Soft Termination
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
1500pF
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
KEMET C1206X152K3REC7210
ESD SMD Comm X7R 1500pF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)