C1206X152JMRECAUTO
Mfr.Part #
C1206X152JMRECAUTO
Description
CAP CER 1206 1.5NF 63V X7R 5%
1206 (3216 Metric)
Voltage - Rated :
63V
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination
Ratings :
AEC-Q200
Series :
ESD SMD Auto X7R
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
1500pF
KEMET C1206X152JMRECAUTO
ESD SMD Auto X7R 1500pF 63V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)