C1206X151G3HAC7800
Mfr.Part #
C1206X151G3HAC7800
Description
CAP CER 1206 150PF 25V ULTRA STA
Applications :
Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
X8R
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
25V
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Dielectric Material :
Ceramic
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Capacitance :
150pF
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
Factory Lead Time :
36 Weeks
KEMET C1206X151G3HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 150pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)