C1206X132G3HAC7800
Mfr.Part #
C1206X132G3HAC7800
Description
CAP CER 1206 1.3NF 25V ULTRA STA
Ceramic Capacitors
Lead Free :
Lead Free
Temperature Coefficient :
X8R
Applications :
Boardflex Sensitive
Dielectric Material :
Ceramic
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Voltage - Rated DC :
25V
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
Capacitance :
1300pF
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±2%
Factory Lead Time :
36 Weeks
Tape and Reel (TR)
KEMET C1206X132G3HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 1300pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)