C1206X104MAREC7800
Mfr.Part #
C1206X104MAREC7800
Description
CAP CER 1206 0.1UF 250V X7R
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.055 1.40mm
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Series :
ESD SMD Comm X7R
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Feature :
Soft Termination
Capacitance :
0.1μF
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
250V
Factory Lead Time :
11 Weeks
KEMET C1206X104MAREC7800
ESD SMD Comm X7R 0.1μF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)