C1206X104K5REC7800
Mfr.Part #
C1206X104K5REC7800
Description
CAP CER 1206 0.1UF 50V X7R 10%
Thickness (Max) :
0.055 1.40mm
Series :
ESD SMD Comm X7R
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Voltage - Rated :
50V
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.1μF
Feature :
Soft Termination
Temperature Coefficient :
X7R
KEMET C1206X104K5REC7800
ESD SMD Comm X7R 0.1μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)