C1206X104K5RAC7210
Mfr.Part #
C1206X104K5RAC7210
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1206
Ceramic Capacitors
Published :
Dielectric Material :
Ceramic
Package / Case :
Capacitance :
100nF
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
10%
Dielectric :
X7R
KEMET C1206X104K5RAC7210
100nF Ceramic Capacitor 10% 1206