C1206X104J3GEC7800
Mfr.Part #
C1206X104J3GEC7800
Description
CAP CER 1206 0.1UF 25V C0G 5%
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
25V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Capacitance :
0.1μF
Series :
ESD SMD Comm C0G
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Low ESL, Soft Termination
Tolerance :
±5%
KEMET C1206X104J3GEC7800
ESD SMD Comm C0G 0.1μF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
C1206X104J3GEC7800 Overview
Programs on this device are of 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
C1206X104J3GEC7800 Features
a size/dimension of 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm