C1206X103K1REC7800
Mfr.Part #
C1206X103K1REC7800
Description
CAP CER 1206 10NF 100V X7R 10%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±10%
Capacitance :
10000pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Feature :
Soft Termination
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Series :
ESD SMD Comm X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
1 (Unlimited)
KEMET C1206X103K1REC7800
ESD SMD Comm X7R 10000pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)