C1206X103J8HAC7800
Mfr.Part #
C1206X103J8HAC7800
Description
CAP CER 1206 10NF 10V ULTRA STAB
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Factory Lead Time :
36 Weeks
Dielectric Material :
Ceramic
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
X8R
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated DC :
10V
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Capacitance :
10000pF
KEMET C1206X103J8HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 10000pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)