C1206X103J3GEC7800
Mfr.Part #
C1206X103J3GEC7800
Description
CAP CER 1206 10NF 25V C0G 5%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
10000pF
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Series :
ESD SMD Comm C0G
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
25V
Feature :
Low ESL, Soft Termination
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
KEMET C1206X103J3GEC7800
ESD SMD Comm C0G 10000pF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
C1206X103J3GEC7800 Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
C1206X103J3GEC7800 Features
a size/dimension of 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm