C1206X100K5HACAUTO
Mfr.Part #
C1206X100K5HACAUTO
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1206 10PF 50V ULTRA STAB
Ceramic Capacitors
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dielectric Material :
Ceramic
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Factory Lead Time :
36 Weeks
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient :
X8R
Ratings :
AEC-Q200
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
10pF
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
KEMET C1206X100K5HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 10pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)