C1206X100K3HACAUTO
Mfr.Part #
C1206X100K3HACAUTO
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1206 10PF 25V ULTRA STAB
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
36 Weeks
Temperature Coefficient :
X8R
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Capacitance :
10pF
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±10%
Ratings :
AEC-Q200
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Dielectric Material :
Ceramic
Voltage - Rated DC :
25V
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Lead Free :
Lead Free
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
KEMET C1206X100K3HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 10pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)