C1206X100F4HACAUTO
Mfr.Part #
C1206X100F4HACAUTO
Description
CAP CER 1206 10PF 16V ULTRA STAB
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
X8R
Lead Free :
Lead Free
Dielectric Material :
Ceramic
Voltage - Rated DC :
16V
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±1%
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Factory Lead Time :
36 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
10pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
KEMET C1206X100F4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 10pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)