C1206S223KARAC
Mfr.Part #
C1206S223KARAC
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CER CAP
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Pbfree Code :
yes
Feature :
Floating Electrode
Voltage - Rated :
250V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Series :
SMD Comm X7R FE
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
0.022µF
Tolerance :
±10%
Published :
Datasheets
C1206S223KARAC
KEMET C1206S223KARAC
SMD Comm X7R FE 0.022μF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Floating Electrode Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)