C1206J474K3RAC7800
Mfr.Part #
C1206J474K3RAC7800
Description
CAP CER 0.47UF 25V X7R 1206
Factory Lead Time :
29 Weeks
Temperature Coefficient :
X7R
Feature :
Open Mode, Soft Termination
Series :
SMD Comm X7R FO
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.073 1.85mm
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Capacitance :
0.47µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Voltage - Rated :
25V
KEMET C1206J474K3RAC7800
SMD Comm X7R FO 0.47μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Open Mode, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)