C1206J225J4RACAUTO
Mfr.Part #
C1206J225J4RACAUTO
Description
SMD AUTO X7R FO, CERAMIC, 2.2 UF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
2.2μF
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Voltage - Rated DC :
16V
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
X7R
Factory Lead Time :
8 Weeks
Series :
SMD Auto X7R FO
Feature :
Open Mode, Soft Termination
Published :
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
KEMET C1206J225J4RACAUTO
SMD Auto X7R FO 2.2μF Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Open Mode, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)