C1206C911G5HACAUTO
Mfr.Part #
C1206C911G5HACAUTO
Description
CAP CER 1206 910PF 50V ULTRA STA
Factory Lead Time :
18 Weeks
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Height :
880μm
Applications :
Automotive
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
X8R
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Voltage - Rated DC :
50V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dielectric Material :
Ceramic
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Low ESL, High Temperature
Capacitance :
910pF
KEMET C1206C911G5HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 910pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)