C1206C911G3HACAUTO
Mfr.Part #
C1206C911G3HACAUTO
Description
CAP CER 1206 910PF 25V ULTRA STA
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height :
880μm
Capacitance :
910pF
Voltage - Rated DC :
25V
Feature :
Low ESL, High Temperature
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Applications :
Automotive
Lead Free :
Lead Free
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
X8R
KEMET C1206C911G3HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 910pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)