C1206C910M1HACAUTO
Mfr.Part #
C1206C910M1HACAUTO
Description
CAP CER 1206 91PF 100V ULTRA STA
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Ratings :
AEC-Q200
Height :
880μm
Tolerance :
±20%
Applications :
Automotive
Temperature Coefficient :
X8R
Voltage - Rated DC :
100V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Free :
Lead Free
Feature :
Low ESL, High Temperature
Capacitance :
91pF
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
KEMET C1206C910M1HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 91pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)