C1206C910K3HAC7800
Mfr.Part #
C1206C910K3HAC7800
Description
CAP CER 91PF 25V X8R 1206
ROHS3 Compliant
Feature :
Low ESL, High Temperature
Factory Lead Time :
18 Weeks
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Capacitance :
91pF
Series :
SMD Comm X8R HT150C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
25V
Dielectric Material :
Ceramic
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X8R
Lead Free :
Lead Free
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
KEMET C1206C910K3HAC7800
SMD Comm X8R HT150C 91pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)