C1206C910G1HACAUTO
Mfr.Part #
C1206C910G1HACAUTO
Description
CAP CER 1206 91PF 100V ULTRA STA
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Height :
880μm
Lead Free :
Lead Free
Capacitance :
91pF
Voltage - Rated DC :
100V
Factory Lead Time :
18 Weeks
Feature :
Low ESL, High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Temperature Coefficient :
X8R
Applications :
Automotive
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±2%
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
KEMET C1206C910G1HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 91pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)