C1206C822M4HACAUTO
Mfr.Part #
C1206C822M4HACAUTO
Description
CAP CER 1206 8.2NF 16V ULTRA STA
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Dielectric Material :
Ceramic
Temperature Coefficient :
X8R
Applications :
Automotive
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Lead Free :
Lead Free
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±20%
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Capacitance :
8200pF
Voltage - Rated DC :
16V
Feature :
Low ESL, High Temperature
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
880μm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
KEMET C1206C822M4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 8200pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)