C1206C822M4HAC7800
Mfr.Part #
C1206C822M4HAC7800
Description
CAP CER 8200PF 16V X8R 1206
Voltage - Rated DC :
16V
Series :
SMD Comm X8R HT150C
Feature :
Low ESL, High Temperature
Ceramic
Lead Free :
Lead Free
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
8200pF
Factory Lead Time :
18 Weeks
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X8R
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
KEMET C1206C822M4HAC7800
SMD Comm X8R HT150C 8200pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)