C1206C822J8HACAUTO
Mfr.Part #
C1206C822J8HACAUTO
Description
CAP CER 1206 8.2NF 10V ULTRA STA
1 (Unlimited)
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
8200pF
Height :
880μm
Voltage - Rated DC :
10V
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Feature :
Low ESL, High Temperature
Tolerance :
±5%
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Temperature Coefficient :
X8R
Applications :
Automotive
KEMET C1206C822J8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 8200pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)