C1206C822J4HACAUTO
Mfr.Part #
C1206C822J4HACAUTO
Description
CAP CER 1206 8.2NF 16V ULTRA STA
Capacitance :
8200pF
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Voltage - Rated DC :
16V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
1206 (3216 Metric)
Dielectric Material :
Ceramic
Temperature Coefficient :
X8R
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Height :
880μm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Low ESL, High Temperature
Applications :
Automotive
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
18 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
KEMET C1206C822J4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 8200pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)