C1206C822J1GAC7800
Mfr.Part #
C1206C822J1GAC7800
Description
CAP CER 8200PF 100V C0G/NP0 1206
Stock
301
In Stock :
301
Series :
SMD Comm C0G
Capacitance :
8200pF
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Pbfree Code :
yes
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Low ESL
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Dielectric :
C0G
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
KEMET C1206C822J1GAC7800
SMD Comm C0G 8200pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)