C1206C821K2GAC7800
Mfr.Part #
C1206C821K2GAC7800
Description
CAP CER 820PF 200V NP0 1206
Tolerance :
10%
Capacitance :
820pF
Dielectric :
C0G
Package / Case :
Lead Free :
Lead Free
Published :
Dielectric Material :
Ceramic
Length :
3.2mm
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated DC :
200V
Height :
900μm
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
Depth :
1.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Pbfree Code :
yes
Max Operating Temperature :
125°C
KEMET C1206C821K2GAC7800
820pF Ceramic Capacitor 10% 1206