C1206C820K4HACAUTO
Mfr.Part #
C1206C820K4HACAUTO
Description
CAP CER 1206 82PF 16V ULTRA STAB
Voltage - Rated DC :
16V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Height :
880μm
Capacitance :
82pF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Lead Free :
Lead Free
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
18 Weeks
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Feature :
Low ESL, High Temperature
Applications :
Automotive
Temperature Coefficient :
X8R
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
KEMET C1206C820K4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 82pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)