C1206C820G3HACAUTO
Mfr.Part #
C1206C820G3HACAUTO
Description
CAP CER 1206 82PF 25V ULTRA STAB
Factory Lead Time :
18 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
25V
Feature :
Low ESL, High Temperature
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
X8R
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
82pF
Dielectric Material :
Ceramic
Applications :
Automotive
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Series :
SMD Auto X8R HT150C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Height :
880μm
KEMET C1206C820G3HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 82pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)