C1206C684M5RECAUTO
Mfr.Part #
C1206C684M5RECAUTO
Description
CAP CER 1206 680NF 50V X7R 20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
X7R
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
0.68µF
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Series :
ESD SMD Auto X7R
Tolerance :
±20%
Applications :
Automotive, ESD Protection
Tape and Reel (TR)
KEMET C1206C684M5RECAUTO
ESD SMD Auto X7R 0.68μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)