C1206C684M5REC7800
Mfr.Part #
C1206C684M5REC7800
Description
CAP CER 1206 680NF 50V X7R 20%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Temperature Coefficient :
X7R
Applications :
ESD Protection
Series :
ESD SMD Comm X7R
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
0.68µF
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Tape and Reel (TR)
KEMET C1206C684M5REC7800
ESD SMD Comm X7R 0.68μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)