C1206C684K4REC7210
Mfr.Part #
C1206C684K4REC7210
Description
CAP CER 1206 680NF 16V X7R 10%
Capacitance :
0.68µF
Series :
ESD SMD Comm X7R
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
ESD Protection
Voltage - Rated :
16V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
KEMET C1206C684K4REC7210
ESD SMD Comm X7R 0.68μF 16V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)