C1206C684J4RECAUTO7210
Mfr.Part #
C1206C684J4RECAUTO7210
Description
CAP CER 1206 680NF 16V X7R 5%
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
16V
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Capacitance :
0.68µF
Applications :
Automotive, ESD Protection
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Series :
ESD SMD Auto X7R
Tolerance :
±5%
KEMET C1206C684J4RECAUTO7210
ESD SMD Auto X7R 0.68μF 16V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)