C1206C683M4RECAUTO
Mfr.Part #
C1206C683M4RECAUTO
Description
CAP CER 1206 68NF 16V X7R 20%
Applications :
Automotive, ESD Protection
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Temperature Coefficient :
X7R
Series :
ESD SMD Auto X7R
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
16V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Capacitance :
0.068μF
KEMET C1206C683M4RECAUTO
ESD SMD Auto X7R 0.068μF 16V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)